Historické požární dveře

Historické vchodové dveře

Plánujete rekonstrukci a chcete si koupit nové dveře? Možná byste měli popřemýšlet i o protipožárních dveřích. Ty mohou Vám i Vašim příbuzným v případě nouze zachránit život.

Když se řeknou protipožární dveře, tak si většina lidí představí ocelové dveře. To ale nemusí být jediný typ ocelových dveří, které si můžete pořídit. 

Historické protipožární dveře

Na trhu existují také historické protipožární dveře. Historické se jím říká zejména proto, že se nejčastěji umísťují do historických hotelů, univerzit, nemocnicí, ale také bytových domů. Jejich největší zajímavostí je, že na první pohled vypadají, jako by byly vyrobeny ze dřeva. Ve skutečnosti je však jejich jádro stejné, jako jádro klasických bezpečnostních dveří. I tyto historické protipožární dveře jsou tedy vytvořené tak, aby zabránily rychlému šíření plamenů, kouře a také tepelného toku. Díky tomu mají lidé v místnosti či objektu dostatek času na evakuaci. Takže mohou být označeny zkratkami EI (Brání šíření požáru) nebo třeba EW (Omezují šíření požáru). Dokonce je možné objednat si dveře v neprůzvučném provedení. Tyto dveře je možné pořídit v mnoha povrchových úpravách a designech. Takže si na své přijde opravdu každý. Nicméně je důležité si takovéto rozhodnutí promyslet. Je totiž možné, že jejich cena bude vyšší než třeba cena ocelových požárních dveří.

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.