Ochraňte svůj majetek od rzi

laserový odstraňovač rzi

Od domácích potřeb z kovu, po stroje v průmyslu, časem všechno z kovu podléhá, za určitých podmínek, času a rzi. Jak předejít tomuto zhoubnému parazitu se dozvíte v tomto článku. To nejlepší řešení ovšem zůstává laserový odstraňovač rzi.

Jako první platí pro každý kovový předmět prevence před rzí. Mezi prevenci považujeme pravidelné a správné čištění, leštění a případné broušení.

Čištění

Pokud mluvíme například o nerezu, který mimochodem také podléhá rzi, je třeba jej čistit jak od prachu, tak od vodního kamene a oleje. Jednoduché čištění provádějte jemným hadříkem, či houbičkou a jemným čistícím prostředkem bez příměsi písku. Čistěte vždy v jednom směru a po drážkách materiálu, aby se zachovalo právě specifické nerezové drážkování. Tímto pravidlem se budete držet i při broušení a leštění.

Broušení

Pokud jste si na předmětu všimli, že se začala tvořit rez, nebo silně usazený vodní kámen, budete muset přejít na broušení. Jemným brusným papírem opatrně a po směru drah brousíte, dokud vám příjde, že je čas na jemnější brusný papír. Můžete jich vystřídat několik, podle míry škody, ale na běžné obnovení povrchu vám budou stačit maximálně tři hrubosti.

Leštění

Leštění probíhá pomocí leštící pasty a jemného ubrousku. V hobby obchodech si nechte poradit, které jsou pro vás vhodné a vyleštěte do zrcadlového lesku

Laserové čištění pro velké stroje

Jelikož těžko budete takto čistit celý stroj ve výrobě, pozvěte si specialistu, který přijde s mobilním laserovým čističem na rez a rychle bez jakéhokoliv poničení původního materiálu vám navrátí stoprocentní efektivitu stroje.

 

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.