AUTOMATIZÁCIA VÝROBNÝCH PROCESOV: BUDÚCNOSŤ, ČI SÚČASNOSŤ?

Průmyslová robotická pracoviště

Nižšie prevádzkové náklady, výrazné skrátenie doby výroby a v dôsledku toho lepšie využitie potenciálu spoločnosti. To sú len niektoré z výhod automatizácie výrobných procesov.

Budúcnosť tohto odvetvia už závisí na stupni automatizácie. Tento trend sa nespomalí, naopak získa dynamiku. To núti konkurencii k akcii. Závod o finančné výsledky, efektivitu, zníženie výrobných nákladov v porovnaní s nárastom výnosov núti stále účinnejšie automatizáciu. Ako sa to premieta do každodennej reality produkcie? Účinky, na ktoré sa môžete spoľahnúť pri správne vyvinuté automatizáciu procesov, sú mimoriadne.

Napríklad: Najpôsobivejšie je kombinácia času potrebného pre správne profilovanie jednej rúrky. Zatiaľ čo v manuálnom režime trvalo asi 20 minút, a to za predpokladu, že za proces je zodpovedný kvalifikovaný zamestnanec, počas automatizácie výrobného procesu bol čas obmedzený na jednu minútu. Investície do rozšírenia linky a zmeny jej charakteru sa priamo premietajú do efektívnosti spoločnosti. Dôležité je, že proces sa zrýchľuje súčasne so zvyšovaním kvality.

ČO ZAHŔŇA AUTOMATIZÁCIA VÝROBNÝCH PROCESOV?


Automatizácia výrobného procesu v priemysle nie je len otázkou efektívnosti a rýchlosti spracovania objednávok, a to vďaka prevádzkovým schopnostiam strojov, ale tiež vďaka účinnejšiemu konania. V situácii, keď kvalita a konečné hodnotenie produktu majú pre transakciu kľúčový význam, sú chyby a dohľady neprijateľné. Automatizácie výroby sa čoraz viac rozširuje o pozície, ktoré nielen nahrádzajú ľudský faktor počas samotného výrobného procesu.

Je obvyklé vybavovať strojné parky rozsiahlymi riadiacimi systémami, ktoré môžu automaticky detekovať akékoľvek detaily, ktoré sa líšia od prijatej normy. Pred zabalením sú blokované a eliminované. Nejde len o splnenie stále prísnejších noriem EÚ, ale aj o skutočné úspory, kedy sa minimalizuje riziko sťažností, vratiek, nespokojnosti konečného príjemcu.

VÝHODY AUTOMATIZÁCIA VÝROBY


Ako nespochybniteľná výhoda automatizácie výrobného procesu, bez ohľadu na to, či je implementovaná vo veľkej spoločnosti, alebo malé miestne spoločnosti, sa tiež ukáže individualita. Ide vždy o projekty vytvorené s konkrétnym príjemcom a zamerané predovšetkým na ich špecifickosť činnosti. Kým konečný produkt je typickým a skôr štandardným riešením, postačuje malá modifikácie pripravených technológií. Dôležité je, že automatizáciu predchádza nielen analýza predpokladov, nákladov alebo variantov, ale aj čisto praktické riešenia, teda napr. Tvorba prototypov, ktoré ilustrujú nové technologické možnosti.

 

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.