Viete, čo je potrebné pre brúsenie a leštenie nerezu?

Aby ste si mohli správne a efektívne vyleštiť nerezové materiály, je potrebné ich najskôr brúsiť. To však musíte urobiť správne a nezničiť pri tom pôvodný povrch. Všetko čo pre to budete potrebovať na brúsenie nereze nájdete v tomto článku.

Nástroje


Množstvo nástrojov sa odvíja od toho, aký veľký povrch budete čistiť a úroveň opotrebenia nerezu. Brúsne pasty majú v sebe abrazivo, ktoré bude čistiť a jemne obrusovať nerez a pripraví ho na leštenie. Brúsnych pást je niekoľko druhov podľa toho, ako silné abrazivo v nich je a aplikujú sa handričkou.
Mimo pasty budete potrebovať brúsne kotúče, ktoré sa nasadí na vŕtačku.

Postup


Najskôr je potrebné dať dole prach suchou utierkou, potom mydlovou vodou sa dá dole mastnota. Za sucha sa potom aplikuje abrazívna pasta a postupujete od nejhrubějšího materiálu po najjemnejšie pre najlepší leštiaci efekt.

Ako na čistenie nerezových strojov


Ak vás zaujíma, ako sa čistí a leští veľké nerezové stroje používané na výrobu, asi vás neprekvapí, že pracovníci nepoužívajú malý leštiaci kotúč s pastou sami. Táto práca patrí väčšinou odborníkom, ktorí teda čistí stroj buď mechanicky, chemicky, alebo laserom. Laser sa tiež používa buď na mieste mobilnom laserom, alebo sa časti stroja rozloží a vyčistí veľkým laserom v mieste čistenie.

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.