V kuchyni trávime podstatnú časť dňa

V ideálnom prípade strávime v kuchyni väčšinu nášho času od prebudenia po odchod do práce alebo do školy. A aj preto, aby sme deň začali v príjemnom prostredí, si vyberáme taký obklad kuchyne, ktorý príjemné pocity navodí.

Výber obkladu kuchyne chce zrelú úvahu

V kuchyni strávime značné množstvo svojho času aj pri príprave jedlo pre seba a svoju rodinu. Preto sa snažíme steny kuchyne vyzdobiť tiež peknými obkladmi. V kuchyni je stálej nebezpečenstvo rozliatia vody, oleja alebo pokrmov, a preto by sme mali pri kúpe obkladov vyberať také, ktoré možno ľahko vyčistiť. Pri výbere obkladov do kuchyne môžeme vyberať zo širokej ponuky materiálov

Hoci na túto tému vzniklo už veľa článkov a komentárov tiež na internetových stránkach, zopakovanie nikomu určite neuškodí. Je vraj matkou múdrosti.

Keramické obklady a dlaždice do kuchyne

Keramické obklady sú vyrábané v peciach pri vysokej teplote i tlaku, čo z nich robí ideálny materiál, vhodný ako pre obklady stien kuchýň, tak i pre obklad kuchynské dosky. Sú veľmi odolné a ľahko sa čistí, čo oceníme predovšetkým pri znečistení horúcimi a mastnými tekutinami.

Porcelánové obklady kuchýň

Porcelánové obklady majú ako jednu z hlavných predností vysokú odolnosť proti poškriabaniu a prasklinám. Hoci bývajú pre túto vlastnosť častejšie používané pre kuchynské podlahy, sú vhodné, a u gazdiniek obľúbené, aj ako obklady stien a kuchynských dosiek.
Sklenené a zrkadlové obklady a sklenené dlaždice
Obklady z tohto materiálu sú skutočne ideálne pre obloženie kuchyne. Sklo je tiež často používané pre obkladové mozaiky. Sklenené obklady majú vynikajúcu schopnosť odrážať svetlo, čo výrazne ušetrí elektrickú energiu nevyhnutnú pre osvetlenie pracovnej dosky kuchyne, a tým zvýši krásu a vzhľad našej kuchyne.

Nerezové obklady kuchýň

Predovšetkým v spojení s nerezovými kuchynskými spotrebičmi pôsobí leštený nerezový obklad skutočne elegantne. Hoci sa veľmi ľahko ošetruje, je jeho navýhodou potreba pravidelnej údržby pre skutočne dokonalý efekt. Pri výbere tých správnych obkladov do kuchyne sa nemusíme báť ani najrôznejších kombinácií materiálov a farieb. Nielen pre záujemcov, ktorým chýba dostatočná predstavivosť, ponúka ako internetové e-shopy, tak i kvalitné kuchynské štúdiá možnosť vypracovania 3D návrhov, aby sme si mohli predstaviť, ako vyzerá obloženie v priestore. Vybrať tie správne obklady do kuchyne je väčšinou neľahká úloha, pretože každý máme iný vkus a iné požiadavky.

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.