Obklady zmení kuchyňa dokonale

Rekonštrukcia našej kuchyne nemusí byť vždy nutne záležitosťou, ktorá nás donúti siahnuť do našej peňaženky viac, než by sme si priali a než si vôbec môžeme dovoliť. Veľakrát stačí len vymeniť obklad kuchyne

Obklady kuchyne v širokej ponuke


Ak sa rozhodneme pre zmenu, nemusíme vždy meniť celú kuchynskú linku, ktorá sa nám stále páči a plne uspokojuje aj naše potreby z hľadiska funkčnosti. Pre oživenie našej kuchyne si v špecializovaných predajniach môžeme vybrať zo širokej ponuky kuchynských obkladov. Vyberať si pochopiteľne môžeme nielen zo širokej škály farieb, ale aj z bohatej ponuky materiálov

Už dávno pritom nie sme, tak ako predtým, odkázaní len na klasické keramické obklady, ale vyberať si môžeme aj z ďalších prírodných či umelých materiálov. Vedľa dreva a kameňa to sú aj nové a možno pre niekoho i nečakané materiály. Leštený nerez aj lakované mosadzné pláty, rovnako ako zrkadlá a sklenené tabule v najrôznejších odtieňoch, sú takými materiálmi.


Sklo a kov - nové materiály obkladov kuchyne


Možno, že kov a sklo nie sú pre mnohých stavebníkov zase až takou novinkou v ponuke obkladov našich kuchýň, ale každopádne sú v poslednej dobe materiály stále viac vyhľadávanými. Za obľubou týchto materiálov môžeme hľadať predovšetkým čistotu ich dizajnu a pre gazdinky aj veľmi jednoduchú údržbu.


Jednoduchá údržba - hlavná požiadavka na obklady kuchýň


Veľké plochy sklenených a kovových obkladov neponúkajú priestor pre zachytávaniu nečistôt a mikróbov, ako je tomu u klasických keramických obkladov, kde sa v škárach medzi jednotlivými kachličky môžu udržiavať mnohé, bežnému zraku neviditeľné, nečistoty a mastnota, ktorým sa v bežnom kuchynskom prostredí jednoducho nevyhneme. Preto je požiadavka na čistotu jedným z najviac preferovaných pri výbere nového obkladu kuchyne.

Nové obklady aj bez stavebných úprav


Vďaka novým technológiám navyše so sebou zmena obkladov kuchyne nemusí nutne do našej domácnosti prinášať neporiadok a stavebné úpravy. S použitím novej generácie čističov a lepidiel nie je totiž nutné odstraňovať starú vrstvu obkladov. Nové obklady totiž môžeme lepiť priamo na existujúcu vrstvu starých obkladov, pričom pôvodný materiál nie je podstatný. Pochopiteľne musíme podkladovú plochu dostatočne odmastiť a prípadne penetrovať pred nanesením vrstvy lepidla. Ako je vidieť, nemusíme sa báť výbere nových obkladov, ktoré z našej starej kuchyne urobí kuchyňa úplne novú, v ktorej sa budeme cítiť skutočne čo najlepšie.

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.