Koncept modernej kuchyne

Málokto s dnes dokáže predstaviť kuchyňu napríklad bez sporáka, či umývačky. Moderný vek si ale žiada novinky nielen v spotrebičoch, ale aj v dizajne. Je otázkou, čo je dnes v kuchyni modernej a čo nie. Keramické obloženie? Drevené vlysy? To je len vec názoru. Sú ale veci, ktoré sú opomínané. Vezmite si napríklad základ celej kuchyne, totiž linku.

Dizajn bežnej kuchynskej linky


Moderná kuchynská linka je súhrn skríň, skriniek, odkladacích pultov, ale aj spotrebičov, ako sporák, umývačka, alebo mikrovlnná rúra. Ako ale vyzerá celok týchto vecí v bežnej kuchyni? Hnedá skriňa, čierny sporák, biela chladnička, skrátka farebný mišmaš.


Dizajn moderné kuchynské linky


Chróm, odtiene šedej, prevládajúci pastelová farba, biele, alebo čierne doplnky. Všetko v modernom duchu. Moderné linky sú bohužiaľ väčšinou koncipované na veľké priestory. Moderná kuchynská linka v typickej slovenskej domácnosti s veľkosťou kuchyne 3,5 m2 ale nemá šancu obstáť. Veľa výrobcov a dodávateľov si to začína uvedomovať, možno teda uvidieť modernu aj v menších prevedeniach.
Návrat k drevu
Všade počujeme ako je drevo drahé. Moderná kuchynská linka na to nepočuje. Za slušnú cenu možno zohnať nielen drevenú kuchynskú linku z Poľska, ale možno ju lacno zohnať aj od českých výrobcov. Ľudia totiž majú radi drevo. Predajnosť slovenských výrobkov stúpa, pretože ľudia ocenia kvalitu.


Sériová výroba vs. výroba zákazková


Český zákazník je osoba náročná. Slovenská zákazníčky ešte náročnejšie. Nemnoho z nás mužov sa neraz pozastavilo nad nároky našich milých gazdiniek. Sériová výroba poskytuje jasnú prevahu v predajnosti. Nie však toľko v kvalite spracovania a dizajnových orgiích.Doma vám teda vynikne fádna ale lacná kuchynská linka. Naproti tomu zákazková výroba vyplní takmer každé vaše želanie, respektíve priania vašich dám a pani. Je ale treba svoju peňaženku pripraviť na väčšiu stratu hmotnosti.

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.