Prečo práve plávajúce podlahy?

Využitie plávajúce podlahy má hneď niekoľko výhod ako pri použití normálnej podlahy z betónu. Pokládka je veľmi jednoduchá a rýchla. Pri stavebnom procese sa nepoužíva voda, takže nemusí nič schnúť a podlaha je za 12 hodín na použitie. Položenie podlahy možno vykonať aj v zime a nehrozí žiadne problémy s plesňami. Plávajúce podlahy nie sú pevne spojené s podkladom.

Namiesto toho sa podlaha voľne "vznáša" nad podkladom. Podkladom býva buď drevo alebo betón. Podlahy sa nachádzajú v rôznych cenových reláciách, farbách, štýloch a vzoroch. Jednotlivé dosky sú k sebe pripevnené, buď pomocou lepidla alebo pomocou suchého zámku. Záleží na výrobcovi, aký variant zvolí. Pri výbere plávajúcej podlahy si najprv musíme rozmyslieť, kam ju chceme umiestniť, či do chodby, ktorá je menej zaťažované alebo napríklad do kuchyne, kde zaťaženie na podlahu je väčší. Pri nesprávnom výbere sa podlaha ľahko prešliape a za kratší čas dôjde k znehodnoteniu podlahy. Špecializovaný výrobca by Vám mal s týmto problémom poradiť. Medzi základné predstaviteľa plávajúcich podláh patrí podlahy laminátové a drevené. Laminátové podlahy sa dajú rozdeliť podľa ceny, čím drahší, tým lepšie a kvalitnejšie.

Laminátové podlahy sú takzvanou imitáciou podlahy drevené, kde vzor dreva u lacnejších podláh predstavuje fólie a pri drahších je drevená vierohodnosť väčšia. Obstarávacie náklady sú menšie ako u podláh drevených. Kladenie týchto podláh je veľmi jednoduchá. Nevýhodou plávajúcich podláh z laminátu je, že podlaha je studenšie ako podlaha drevená. Údržba laminátové podlahy je veľmi jednoduchá a nenáročná pre jej vysokú odolnosť. Podlahu možno vytierať pomocou mopu, nie je vhodné nanášať na podlahu väčšie množstvo vody. Odporúča sa podlahu vytierať v smere lamelových vlákien. Pre dlhšiu životnosť je vhodné udržiavať v miestnosti vlhkosť vzduchu medzi 40-60% s teplotou medzi 15-25 ° C. Drevené podlahy zaistí vášmu domovu prirodzený vzhľad. Na rozdiel od masívnych drevených podláh nedochádza k pohybu dreva (rozpínanie, praskanie atď.), To zabezpečuje plávajúca podlaha z trojvrstvového dreveného materiálu. Podľa realitného prieskumu sa domy s drevenou podlahou predávajú za väčšiu cenu ako domu bez drevené podlahy, takže zaobstarať si túto podlahu bude aj dobrá investícia. Veľkou výhodou je dlhá životnosť. Možno vyberať z veľkého výberu vzorov a farieb. Pri drevených podláh je základom drevo, ktoré reaguje na zmenu okolitého prostredia (vlhkosť a teplota). Drevenú plávajúcu podlahu, môžeme bez problémov handrou alebo mopom, ale musíme dbať na zvýšenú opatrnosť, aby handra alebo mop, bol dôkladne vyžmýkaná. Priamy kontakt vody s drevom môže spôsobiť popraskanie ochranného laku. Podobné nežiaduce účinky môžu byť spôsobené aj nadmernou vlhkosťou vzduchu. Vlhkosť vzduchu by sa mala pohybovať medzi 40-60%. Teplota vzduchu v miestnosti by nemala byť príliš nízka až na bode mrazu, pri tom dochádza k vysychaniu dreva, ktoré môže následnej popraskať. Odporúčaná teplota v miestnosti s drevenou plávajúcou podlahou je medzi 15-25 ° C. Raz ročne je vhodné podlahu ošetriť vhodným prípravkom, ktorý predĺži životnosť podlahy, zakryje drobné nežiaduce trhlinky a vytvorí na ňu ochranný film.

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.